Najnowsze wpisy :
świnka morska, gdańsk, ogłoszenie, wrzeszcz, zgubiono, dziewczynka, dziecko, nagroda, znaleźne, viral,

Tak oryginalnego, czułego i przepełnionego miłością ogłoszenia o zaginionym zwierzaku nigdy nie czytaliśmy. Pewnej dziewczynce z Gdańska, w okolicach tamtejszej Politechniki, na dzielnicy Wrzeszcz zaginęła ukochana świnka morska. Nazywa się Niunia i jest z pewnością przestraszona. Na uczciwego znalazcę czeka nagroda – znaleźne w wysokości 10 zł!

Druciane drzewa (6)

Bohaterem naszego dzisiejszego wpisu jest Clive Maddison – Anglik na co dzień mieszkający w Birmingham. Jego specjalnością jest formowanie prawdziwej sztuki wyłącznie z … drutu! 

skok

Wygląda na to, że ten zawodnik przy pomocy belki startowej pobił niechybnie jeden z rekordów skoczni.

zdjęcia, historia, warszawa, gdańsk, 160, harrison forman, fotografie, odbudowa, prl, zniszczenia wojenne

Nasz kraj wyszedł z II wojny światowej zniszczony w jeszcze większym stopniu niż z konfliktu lat 1914 – 1921. Większość miast, na czele z Warszawą leżało w gruzach. Zdjęcia, które poniżej znajdziecie są dziełem amerykańskiego fotografa – Harrisona Formana. Niektóre miejsca w ogóle się nie zmieniły, inne zaś powstały jak feniks z popiołów. Świetne fotografie Czytaj więcej..

foka

Praca rosyjskiego rybaka na kutrze rybackim nie należy do najprzyjemniejszych. Przekonała się o tym załoga jednej z jednostek, która złapała w swoje sieci…. fokę! Zwierzę nie było zadowolone ze stanu, w którym się znalazło, o czym przekonali się ci biedni ludzie.