Najnowsze wpisy :
UNICEF i palestyńskie dzieci (3)

Tytuł mówi praktycznie wszystko o akcji, którą zorganizował UNICEF. Wydarzenie to miało miejsce w strefie Gazy, gdzie poproszono dzieci o to, aby namalowały przyszłość Strefy. Jak widać po poniższych rysunkach nastroje wśród malców nie są zbyt optymistyczne. 

le-zap-de-spion

Pierwsze z wydań świątecznych naszej cotygodniowej kompilacji! Gotowi?

Bitwa o karpia w lidlu

Czas na świąteczne promocje, czas zatem na walkę o dobra luksusowe. Dobrym przykładem jest karp, który jak wiemy jest towarem wybitnie deficytowym. Zobaczcie jaką walkę trzeba o niego stoczyć w jednym z dyskontów…

Lotnisko w Doniecku (5)

O ukraińskich żołnierzach, którzy bronią donieckiego lotniska krążą legendy. Miejsce to urosło bardzo szybko do rangi porównywalnej z naszym Westerplatte. Od kilku miesięcy obszar ten broniony jest przed kolejnymi atakami prorosyjskich separatystów wspieranych przez oddziały ochotnicze spoza regionu jak np. Czeczeńców (tzw. Kadyrowców). 

Zwierzęta stworzone z aluminium (9)

Mowa o pracach Ptolemy Elringtona, który tworzy piękne rzeźby ze znalezionych nieopodal drogi alufelg. Następnie zanosi je do swojego warsztatu i odrestaurowuje. Następnie z odpowiednio spreparowanego aluminium składa zwierzęta.