seed-bank

Globalny Bank Nasion to bank nasion znajdujący się na norweskim archipelagu Svalbard na wyspie Spitsbergen niedaleko Longyearbyen. Zbudowany w celu bezpiecznego przechowywania nasion roślin jadalnych z całego świata. Bank ulokowany jest w tunelu wydrążonym w wiecznej zmarzlinie.

Banksy Mobile Lovers

Banksy znowu zaatakował swoimi pracami. Pierwsza z nich, zwana „Mobile lovers” („Komórkowi kochankowie”) została zapostowana na jego tablicy i z marszu zyskała ogromną popularność. O nowym dziele pisało większość poczytnych angielskich oraz amerykańskich gazet np.The Guardian.

Wjaczesław i jego makro (7)

Pewnie przyzwyczailiście się, że jeśli chodzi o informacje dotyczące Ukrainy, większość z nich dotyczy kolejnych tragicznych lub niepokojących wydarzeń. Tym razem chcemy Wam pokazać coś innego – prace Vyacheslava Mishchenki, którego „konikiem” jest fotografia w skali makro.

pentax2

W nocy z poniedziałku na wtorek naszego czasu duet Ricoh / Pentax zaprezentował nowy średnioformatowy cyfrowy korpus - Pentaksa 645Z, który przez wielu komentatorów uważany jest za „game changera„. Oznacza to, że jego pojawienie się może zmienić dotychczasowe reguły gry na rynku korpusów oferujących większa matrycę niż body, które posiadają małoobrazkowe matryce.

9avh6

Chcielibyśmy zaprezentować Wam dzisiaj prace jednego z najbardziej wizjonerskich malarzy i grafików XX wieku – Zdzisława Beksińskiego.