Najnowsze wpisy :
rzeźba, krajobraz, overlook, praca, 2 lata, dwa,

Takich ludzi podziwiamy. Dwójka zapalonych artystów rzeźbiarzy – Paul Roden oraz Valerie Lueth, na co dzień mieszkająca w Pittsburghu, pracowała przez dwa lata nad swoim najnowszym dziełem. Zatytułowali je „Overlook” (w wolnym tłumaczeniu: „Krajobraz”). 

wyścig

Pewien mężczyzna postanowił spróbować swoich sił w walce z metrem. Jako, że jest biegaczem założył w swej dumie, że przebiegnie szybciej pomiędzy obiema stacjami niż zrobi to metro. Czy to mu się uda? Zobaczcie to na tym filmiku!

alpinizm, matterhorn, rocznica, 150, mammut, edward, whymper, alpinizm, góry, alpy, ratownicy, sesja zdjęciowa, robert bosch, szczyt, zima,

Wykonana przez szwajcarskiego fotografa Roberta Boscha w Szwajcarii, który specjalizuje się w tak niecodziennych oraz dużych projektach. Szwajcarzy postanowili tym samym uczcić 150. rocznice zdobycia przez człowieka. W sesji wzięła udział grupa Edwarda Whympera – „Mammut”. Ci nieustraszeni zdobywcy gór wykonali razem z fotografem fantastyczną pracę, tworząc świetne, monumentalne (nie bójmy się tego słowa – w końcu Czytaj więcej..

z16719440Q,Ukraincy-obalaja-pomnik-Lenina-w-Charkowie

Nastroje antyrosyjskie na Ukrainie od momentu pojawienia się tzw. „zielonych ludzików” Putina są bardzo widoczne. Jednym z przejawów niezadowolenia, który wyraża społeczeństwo jest szybkie rozprawianie się z  kolejnymi pomnikami dawnego komunistycznego reżimu. 

Czekoladowe pomysły (13)

W Europie czekolada znana jest od XIX wieku, wcześniej jednak od paruset lat była z powodzeniem wykorzystywana w kuchniach ludów Ameryki Południowej oraz Centralnej. Pierwsza czekolada w tabliczkach powstała w 1839 r. w Niemczech, wyprodukowana została przez firmę Jordan & Timaeus z kakao, cukru i koziego mleka. Dzisiaj chcielibyśmy dzisiaj pokazać Wam jak kreatywnie można Czytaj więcej..