Najnowsze wpisy :
drift na sniegu

Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych nie ma ostatnio szczęścia do pogody. Od kilku dni nawiedzane jest bowiem przez burze śnieżne, które skutecznie paraliżują wszelki transport, sprawiając niekiedy, że kierowcy nie mogą dostać się do własnych aut. Tego problemu nie miał kierowca Nissana 240SX, który podczas kręcenia programu telewizyjnego postanowił popisać się swoimi umiejętnościami jazdy bokiem auta. 

d06bb5e323ce4ff2888955df8ccbaf23,640,0,0,0

Z okazji przypadłej na 27. stycznia okrągłej, 70 rocznicy wyzwolenia Auschwitz, film dokumentalny o tym wydarzeniu wyprodukował sam Steven Spielberg. Ten zasłużony reżyser jest Żydem, a prawda o Holokauście jest dla niego jednym z najważniejszych zadań publicznych. Jak sam mówi – nie dopuści do tego, aby prawda i pamięć o tym wydarzeniu zostały pogrzebane przez Czytaj więcej..

Afgańskie kobiety z automatami Kałasznikowa

Do zdarzenia doszło w połowie listopada ubiegłego roku. W wiosce położonej w zachodniej prowincji Farah doszło do ataku talibów na lokalny posterunek policji. W wyniku strzelaniny zginął jeden ze służących tam policjantów – Safiullah Gul. Była przy tym jego matka Reza, która postanowiła pomścić swego syna najlepiej jak tylko mogła. 

rajd monte carlo

Za nami 83. edycja Rajdu Monte Carlo – najstarszego na świecie wyścigu, corocznie organizowanego przez Automobile Club de Monaco. Pierwsza edycja tej prestiżowej dzisiaj imprezy odbyła się w 1911 roku i została zorganizowana przez księcia Monako Alberta I. Podczas tegorocznej imprezy nie mogło zabraknąć polskiej reprezentacji, na czele z Robertem Kubicą w jego Fordzie Fieście. Jak mu Czytaj więcej..

Noctiluca scintillans u wybrzeży hong kongu (1)

W nocy z 22 na 23 stycznia u wybrzeży Hong Kongu dało się zaobserwować niecodzienne zjawisko. Pod wpływem specjalnych bakterii, na wybrzeżu „zakwitł” plankton, świecąc się przy tym w nocnych ciemnościach na niebiesko. Jest to wynik ogromnego zanieczyszczenia wód, które wywołało efekt „iskrzenia się morza”. 

Ogród Ogrodnika

Polski artysta grafik – Jacek Yerka dał się poznać jako niezwykle kreatywna osoba. W swoim cyklu prac nazwanych „4siders” (w wolnym tłumaczeniu: „Czterostrony”) łączy w sobie na jednym obrazie cztery, zupełnie odmienne od siebie scenerie. Jak? Dzięki „magicznej mocy” obrotu. 

we love poland

Najnowsza kompilacja We love Poland nie zawodzi. Przygotujcie się na prawie dziewięć minut kompilacji wpadek i nie tylko!