Najnowsze wpisy :
latający klub

Wybory już niedługo, ale ten wpis nie ma nic wspólnego ze zbliżającą się drugą turą. Latający Klub, czyli kabaretowa inicjatywa kilku najsławniejszych grup kabaretowych w Polsce. Zobaczymy między innymi Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru Mru i parę innych znanych i lubianych zespołów. O czym tym razem? Przede wszystkim o roli Prezydenta Europy i stosunkach rosyjsko Czytaj więcej..

przeciąganie liny

Pamiętacie popularne zawody w przeciąganiu liny? Cóż, Czesi troszeczkę zmienili zasady tej gry, wystawiając dwie interesujący drużyny. Pierwsza z nich to grupa ponad siedemdziesięciu rosłych mężczyzn. Druga… to ciągnik oraz znajdujący się w komplecie kierowca. Liny przymocowano, zawodnicy ustawili się na swoich miejscach. Kto wygrał? 

Pies podróżnik i jego właściciel (13)

Wzruszająca historia psa o imieniu Maddie. Wraz ze swoim właścicielem, fotografem Theronem Humpreyem, podróżują przez Stany Zjednoczone. Dlaczego? Ponieważ celem właściciela tego kochanego czworonoga jest stworzenie reportażu o 25 kobietach, które kochają motocykle – jeden z symboli amerykańskiej wolności. 

mini miecz

Lubicie majsterkować? Ten film pokaże Wam jak z dwóch gwoździ można wykuć naprawdę porządny, miniaturowy miecz. Do jego produkcji ludzie z youtubowego kanału poświęconego rzeczom, które możecie sami zrobić (tak zwanych poradników DIY: Do It Yourself / zrób to sam) – Inspire to make użyli miniaturowych narzędzi kowalskich – przede wszystkim kowadła, nie obyło się również Czytaj więcej..

czołg i trafienie pociskiem ukraina

Walki pod Szyrokino. Przy jednym z poległych prorosyjskich separatystów znaleziono film, który pokazuje najprawdopodobniej trafienie rebelianckiego czołgu przez kierowany pocisk przeciwpancerny. Czy oznacza to, że Stany Zjednoczone uzbroiły wojska kontrolowane przez Kijów w niezwykle skuteczną broń do walki z ciężkimi pojazdami bojowymi przeciwnika? 

Panthera_leo_persica_M

Jeden z bardziej optymistycznych filmików, które ostatnio dane nam było zobaczyć. Lew Will, który był przez praktycznie całe swoje życie więziony w klatce w cyrku, został uwolniony i trafił do dużego wybiegu. Po raz pierwszy czuje pod łapami trawę oraz ma kontakt z naturą i środowiskiem kompletnie innym, niż to, czego doświadczał przez całe swoje Czytaj więcej..

rabunek restauracji

Brazylia. Wieczorem doszło tam do napadu rabunkowego z użyciem broni. Zamaskowani młodzi sprawcy weszli do pizzerii i zażądali wydania pieniędzy grożąc przy tym pracownikom pistoletem. Wydawało się, że w razie przybrania złego obrotu wydarzeń, będą w stanie poważnie zagrozić życiu znajdujących się wewnątrz lokalu ludzi. Cały przebieg zdarzenia został zarejestrowany przez kamery monitoringu.