tory, bordolo, portugalia, street, art, ciekawe, sztuka, ulicy, niecodzienne,

Portugalski street – artowiec: Artur Bordalo wpadł na ciekawy pomysł, aby sztukę ulicy zacząć prezentować nie, jak to zwykle bywa, na murach budynków, lecz na torach kolejowych. Jak pomyślał tak zrobił. 

pająki, australia,gatunek, lustrzane, srebro, piękno, natura, odwłok, makrofotografia,

Patrząc na ten niezwykły gatunek pająka - Thwaitesia argentiopunctata można odnieść wrażenie, że na swoim grzbiecie dźwiga on drogi brylant. Pająki te są spotykane tylko w Australii oraz w niektórych częściach południowo – wschodniej Azjii. Nie mamy wątpliwości co do tego, że są jedne z najpiękniejszych okazów tego wzbudzającego u wielu osób strach gatunku

timthumb

„Wojna jest piękna dla tych, którzy nigdy jej nie doświadczyli” – głosi znane rzymskie przysłowie, które autorem jest Seneka. Faktycznie, dowodem tego są sceny, które rozgrywają się w bastionie prorosyjskich separatystów – Ługańsku, który notorycznie jest atakowany przez zacieśniające wokół niego okrążenie wojsko ukraińskie. 

architektura, australia, studio, four, afred, street, residence, dom, rezydencja, mieszkanie, budynek, 30, odcinek, piękne, domy

Kolejny tydzień, a więc czas na kolejny ciekawy projekt architektoniczny w naszym zestawieniu pięknych domów. Rezydencja przy Alfred Street to dzieło studia StudioFour, które łączy w sobie kilka stylów. Od modernizmu po pewne elementy klasycystyczne. Zresztą, sami zobaczycie poniżej. 

zwierzęta, jak, prawdziwe, prace, lee, cross, pluszaki, zabawki, dzieci, realistyczne, zabawa

Pluszaki te są dziełem niezwykle utalentowanej i pomysłowej rzemieślniczki z Alaski - Lee Cross, która opanowała do perfekcji sztukę tworzenia niezywkle realistycznych zabawek – pluszaków. Jej prace są bardzo popularne, a ich cena waha się od dwustu do nawet tysiąca (!!) dolarów za sztukę.