Alex Kanahin to utalentowany łotewski rysownik, który w swoich pracach używa renesansowej ornamentacji do stworzenia przepięknych rysunków. O jego poziomie niechaj świadczy grono fanów, którzy czekają na każdą jego nową pracę.

Styl Alexa jest unikatowy. Łączy on w sobie motywy roślinne, symbole oraz tradycyjne zdobnictwo. Bohaterami jego szkiców są często owady, dzikie zwierzęta, czy ludzkie ciało.

Alex to samouk. Nigdzie nie uczył się sztuk plastycznych. Wszystko co do tej pory osiągnął zawdzięcza swojej ciężkiej pracy. Na początku malowanie było tylko dodatkiem do życia, udawało mu się złapać kilka podrzędnych zleceń raz na jakiś czas. Wszystko zmieniło się wtedy, kiedy założył internetową galerię ze swoimi pracami. To był strzał w dziesiątkę – odpowiedź przerosła jego oczekiwania i bardzo szybko za sukcesem wizerunkowym poszły konkretne fundusze.

Najnowszy projekt, nad którym obecnie pracuje to inspiracja człowiekiem renesansu (prawdopodobnie szkicem Leonardo da Vinci), mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli i o tym dziele napisać!

Podobają Wam się prace Alexa? Piszcie! 

little-wings-insect-drawings-alex-konahin-7

 

little-wings-insect-drawings-alex-konahin-9

 

little-wings-insect-drawings-alex-konahin-1

 

little-wings-insect-drawings-alex-konahin-10-2

 

little-wings-insect-drawings-alex-konahin-5

 

little-wings-insect-drawings-alex-konahin-6

 

little-wings-insect-drawings-alex-konahin-2

 

little-wings-insect-drawings-alex-konahin-3

 

little-wings-insect-drawings-alex-konahin-4

 

źródło: boredpanda.com, https://www.facebook.com/amkonahins